O nás

LIPKAventura

Čo vás prvé napadne pri prečítaní názvu LIPKAventura? S čím sa vám to spája? Je dokázané (avšak zatiaľ iba nami), že každý tam počuje to, čo mu je srdcu blízke.

My v názve vidíme to čo sme. Sme detská cestovná kancelária, ktorá je mocne a silno spojená s prírodou. Prírodu v tomto prípade symbolizuje LIPA. Nie je to však náhodný strom. LIPA sa nám spája s LIPTOVOM, ktorý by sme prostredníctvom nás, radi predstavili celému Slovensku. Liptov je región, ktorý školám v prírode, lyžiarskym výcvikom a detským táborom dokáže ponúknuť veľmi veľa. Je bohatý na krásnu prírodu, zaujímavé atrakcie, ale aj tradície.

A aj tu v tradícii a v minulosti sa nachádza ďalšie prepojenie nášho nového názvu. Ako? Úplne jednoducho. Našim cieľom je vytvárať organizáciu pre deti a dospelých, ktorá poskytuje priestor pre zmysluplné trávenie času vyplneného aktivitami, ktoré majú svoj cieľ a zmysel. Presne tak, ako v minulosti poskytovala LIPA príjemné miesto na hry, učenie, zábavu, ale aj na dôležité debaty našim predkom. Veď napokon, kde vieme byť spojení s prírodou viac, ako pod korunou majestátneho stromu?

Ja Evka a Lucka (tváre a duše LIPKAventury), sme jednu takú pomyselnú LIPU zasadili. Máme ju v svojich srdciach, a preto sa o ňu staráme, ako najlepšie vieme. Dávame jej zo seba všetko... vízie, nápady, energiu a čas. Preto vieme, že bude rásť do krásy a sily. Jej konáre budú mocnieť zážitkami všetkých detí, ktoré prostredníctvom nás zažijú na LIPTOVE nezabudnuteľné chvíle. Listy na nej sa sfarbia emóciami, ktoré budú úzko späté s radosťou, pohodou a smiechom.

Jej každoročnými kvetmi budú všetky deťmi prežité dobrodružstvá… a tu sa už pridáva aj druhá časť nášho názvu: ADVENTURE, ktorá je schovaná za “ventura”. Veríme, že po každom našom spoločnom projekte, či už to bude škola v prírode, denný tábor, prípadne tematická animácia, bude obom stranám tento význam jasný. Nakoľko to DOBRO robíme DRUŽNE, teda DOBRODRUŽNE. :-)

(adventure, preklad z anj: dobrodružstvo)

Preto… S NAMI DOBRODRUŽSTVÁ NEZOSTANÚ SNAMI